09.08.20

Uroczyste otwarcie nowych Questów w Czempiniu

Zapraszamy na fotorelację z otwarcia questów - edukacyjnych gier terenowych w Gminie Czempiń. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Konrad Malicki - Burmistrz Czempinia.

Zapraszamy na krótką  fotorelację z otwarcia questów - edukacyjnych gier terenowych w Gmina Czempiń. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Konrad Malicki - Burmistrz Czempinia, Prezes i Członkowie  Stowarzyszenia Aktywna Gmina Czempiń oraz twórca questów KrzysztofSzustka z Fundacja Calamita.

W spotkaniu wzięli również udział mieszkańcy, lokalne media a także wprawieniu questowicze, dwa teamy:

  • jedni mają zdobytą już Złotą Odznakę PTTK Questy Wyprawy Odkrywców, czyli znaleźli ponad 100 questów w minimum 10 województwach,
  • drudzy mają zdobytą już Srebrną Odznakę PTTK Questy Wyprawy Odkrywców, czyli znaleźli już ponad 50 questów w minimum 5 województwach.

Questy są dostępne: w formie wydrukowanych ulotek w Urzędzie Gminy w Czempiniu w bezpłatnej aplikacji mobilnej Questy Wyprawy Odkrywców na smartfony IOS i Android. Wystarczy pobrać aplikację na telefon i zarejestrować się na największym w Polsce portalu z questami www.questy.com.pl. Należy wejść na stronę, zarejestrować się, pobrać ulotkę i wydrukować, a po przejściu questu zalogować znalezienie w systemie podając końcowe hasło.

QUEST to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania!

Zapraszamy do zabawy i odnalezienia questowego skarbu:
  • mieszkańców gminy Czempiń, Powiat kościański
  • turystów, lubiących poznawać nowe miejsca
  • uczniów szkół, nauczycieli jako element edukacji regionalnej