13.10.21

W malowniczej Świdnicy na Dolnym Śląsku powstaną dwa nowe questy

W Świdnicy na Dolnym Śląsku powstaną jeszcze tej jesieni dwa Questy - edukacyjne gry terenowe. Jeden będzie o piwie świdnickim a drugi o architektonicznych detalach.

W Świdnicy na Dolnym Śląsku powstaną jeszcze tej jesieni dwa Questy - edukacyjne gry terenowe.

W dniu 12 października odbyło się spotkanie w terenie pracowników świdnickiego magistratu i Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz Krzysztofa Szustka z Fundacji Calamita w celu wyboru najciekawszych tematów i tras przejścia na pierwsze świdnickie questy.

Do rozwagi poddawane są dwa tematy edukacyjnych tras:

  • Pierwszy quest będzie dotyczyć świdnickiego piwa, bo właśnie w świdnicy było warzone jedno ze słynniejszych piw średniowiecznej Europy, a do tej pory w wielu miejscach na terenie starego miasta w Świdnicy, widac pozostałości związane z browarnictwem tj. dawne gorzelnie, słodownie, karczmy itp.
     
  • Druga trasa questu ma dotyczyć zabytkowych detali umieszczonych na zabytkach w centrum Świdnicy, które zalicza się do jednych z najciekawszych i dobrze zachowanych w regionie.

Questy będą dostępne w formie  ulotki questowej, dostępnęj w Punkcie Informacji Turystycznej w Świdnicy oraz na portalu www.Questy.org.pl jak i w aplikacji mobilnej  Questy - Wyprawy Odkrywców - http://bityl.pl/FiJ7P

Zdjęcia: Krzysztof Szustka