04.07.21

W Nietoperku powstaje nowy quest

W miejscowości Nietoperek grupa inicjatywna, pod kierunkiem Sołtysa Wsi Grzegorza Górgurewicza, przystąpiła do działań związanych z utworzeniem edukacyjnej gry - questu.

W Nietoperku  powstaje nowy quest

W miejscowości Nietoperek grupa inicjatywna, pod kierunkiem Sołtysa Wsi Grzegorza Górgurewicza, przystąpiła do działań związanych z utworzeniem edukacyjnej gry - questu, na terenie swojego sołectwa.

Na kilku spotkaniach wypracowano wspólnie przebieg questu, tematykę oraz przystapiono ostro do pracy. Efektem dwumiesięcznej pracy jest ścieżka edukacyjna "Tajemnice nietoperzy" oraz prowadzący po niej quest - wyprawa odkrywców "Tajemnice nietoperzy". Gra jest już dostępna z aplikacją mobilną Questy Wyprawy Odkrywców a na dniach zostanie wydrukowana karta gry w wersji papierowej. Start gry: przy Kolejce Ogrodowej w Nietoperku.

Aplikacja do gry QuestyWyprawyOdkrywców jak i wersja pdf ulotki  jest dostępna TUTAJ.

Trwaja pracę nad pozostałymi dowa questami w Gorzycy i Międzyrzeczu. Jeszcze w lipcu planowana jest akcja promocyjna na terenie Gminy Międzyrzecz.

Warsztaty z mieszkańcami jak i opracowanie questu powstało dzięki wsparciu Krzysztof Szustka - specjalisty od gier terenowych z portalu www.Questy.org.pl

Quest powstał w ramach projektu "TV na mur beton" dofinansowano ze środków Programu "Lokalne Partnerstwa PAFW" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Inicjatorem powstanie tego questu, jak i pozostałych questów w Gminie Międzyrzecz, jest Stowarzyszenie Wsi Bukowiec "Działajmy Razem"