07.04.22

Wielka impreza Odkrywców za nami!

W dniach 25-27.3.2022 odbył się Ogólnopolski Zjazd Odkrywców w Spale

Wydarzenie obfitowało w atrakcje i cenne doświadczenia. Było intensywne questowanie ze smartfonami i ulotkami w powiecie tomaszowskim, konferencja o edukacji medialnej projektu Media Literacy for Parents, gra terenowa na bazie spalskiego questu, warsztaty planistyczne poświęcone questom, warsztaty dla dzieci, dyplomy i nagrody.

Były też oczywiście wieczory integracyjne przy ognisku pod wielką wiatą w ośrodku "Zacisze", gdzie rozbrzmiewały ogniskowe melodie przy wtórze gitar i tamburynu, rozmowy do godzin nocnych, wierszyki i piosenki o sobie - wywołujące brawa i salwy śmiechu. 

Dziękujemy Odkrywcom za niespożytą energię, świetną zabawę, rodzinną i przyjacielską atmosferę, w której chyba każdy czuł się komfortowo, a także za sowitą porcję wiedzy o tym, jak dalej rozwijać program "Questy - Wyprawy Odkrywców".

Podczas konferencji odbyła się także uroczystość wręczenia Honorowych Odznak PTTK Questy - Wyprawy Odkrywców wraz z dyplomami dla Ambasadorów Questów. Pięknie dziękujemy za Waszą wyjątkową aktywność i gratulujemy wyróżnienia! Niebawem ogłosimy pełną listę laureatów.
 
Wydarzenie zostało zorganizowane przez zespół Fundacja Mapa Pasji (Anna Jarzębska, Krzysztof Florys, Joanna Żyła, Adam Jarzębski, Pawel Ficek, Kasia Bieron, Beata Rożek) we współpracy z Fundacją Calamita i Krzysztofem Szustką. 

Dziękujemy też: 

  • Dariuszowi Walczynie z Komisja Imprez na Orientację ZG PTTK za obecność i wsparcie,
  • Gminie Lubochnia i KGW Jasienianki, Joannie Selidze za współorganizację imprezy oraz pomoc w przeprowadzeniu zajęć dla dzieci,
  • wójtowi gminy Inowłódz Bogdanowi Kąckiemu za gościnę i otwarcie konferencji,
  • Lokalnej Organizacji Turystycznej w Spale i Olimpijskiej Sport Bar & Pizza za pomoc w organizacji wydarzenia.
  • Elżbiecie Manthey, prezesce Fundacja Rozwoju Przez Całe Życie oraz założycielce Juniorowo za poprowadzenie bardzo ciekawego panelu o edukacji medialnej rodziców,
  • Łukaszowi Wojtasikowi z Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę za poprowadzenie prelekcji o zasadach ekranowych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji powyżej (Fot. Krzysztof Szustka i Krzysztof Florys), a także pięknej relacji filmowej o Zjeździe autorstwa Odkrywców o nicku quails - ZOBACZ FILM.

Kto nie był, niech bardzo nie żałuje, lecz śledzi naszą stronę i media społecznościowe - na pewno będzie okazja do powtórki!