26.02.21

Zapraszamy na Dolny Śląsk do Chojnowa na opowieść o Husytach.

Zapraszamy do Chojnowa na spacer questem "Najazd Husytów na Chojnów". Wyprawa opowie Ci fragment historii grodu nad Skorą, związanej m.in. z tragicznymi wydarzeniami.

Zapraszamy na Dolny Śląsk do Chojnowa na opowieść o Husytach.

Zapraszamy do Chojnowa, nietuzinkowego miasteczka na Dolnym Śląsku, na spacer questem - Edukacyjną Grą Terenową "Najazd Husytów na Chojnów"
Wyprawa opowie Ci fragment historii grodu nad Skorą, związanej m.in. z tragicznymi wydarzeniami dla mieszkańców.
 Na trasie questu zobaczysz interesujące zabytki np.

  • zamek piastów legnicko-brzeskich, w którym obecnie znajduje się muzuem regionalne w Chojnowie.
  • kościół św. Apostołów Piotra i Pawła z XiV w.
  • Dom Schrama - renesansową kamienicę z 1544 roku
  • Armatę obronną z 1863 roku
  • Pomnik Tkacza
QUEST to bezpłatna, edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania!
Czas przejścia questu: 30 minut
Trasę edukacyjnej gry można przechodzić na dwa sposoby:
  • z kartą Questu , którą można pobrać samodzielnie z portalu https://questy.org.pl/quest/najazd-husytow-na-chojnow , wydrukować i zabrać ją w teren. Karta zawiera scenariusz gry, czyli wskazówki i zadania do wykonania. Na końcu trasy na uważnych poszukiwaczy czeka skarb questu z tematyczną pieczęcią, którą przybija się na karcie wyprawy potwierdzając ukończenie gry.Uwaga Fakt przejścia questu należy odnotować w systemie, podając końcowe hasło.
  • ze smartfonem  posiadającym system Android lub IOS. Wystarczy pobrać bezpłatną ogólnopolską aplikację mobilną #QuestyWyprawyOdkrywców, https://questy.org.pl/aplikacja-mobilna, znaleźć quest "Najazd Husytów na Chojnów" i postępować zgodnie z instrukcjami Nie zapomnij naładować smartfon przed wyjściem w teren.
Zapraszamy!