29.11.22

Zapraszamy na Podlaskie Wyprawy Odkrywców

Rozwiąż zagadki Ciechanowca, Szurpił i Tykocina!

Zapraszamy na Podlaskie Wyprawy Odkrywców

Wielokulturowe miaSto "polskiego Darwina", uKryta wśród jezior Góra Zamkowa, czyli miejsce dawnej twierdzy pogańskich Jaćwingów, a także barokowa perła nad Narwią  - to trzy nowe atrakcje, które już wkrótce poznAcie, rozwiązując questowe zagadki. 

Województwo podlaskie jest regionem o wspaniałych walorach tuRystycznych. Każde z miejsc, które dla Was wyBraliśmy, łączy wartość historyczną z pięknem przyrody. ZapewniamY, że będzie Wam zielono!
 

Podlaskie Wyprawy Odkrywców to:


Z księdzem Klukiem po Ciechanowcu

Po swoim zabytkowym mieście – ukazując jego historię i przyrodę – oprowadza ksiądz Jan Krzysztof Kluk, słynny polski przyrodnik z epoki oświecenia.


Duchy Jaćwieży na Górze Zamkowej w Szurpiłach

Jest to wyprawa na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego wzdłuż ścieżki poznawczej, która przybliża dzieje wspaniałego grodu pogańskich Jaćwingów. Trasę można pokonać pieszo i na rowerze (za wyjątkiem krótkiego podejścia na szczyt). Quest ma dwie wersje trasy, dłuższa (9 km) oferuje dodatkowy spacer.


Ze Stefanem Czarnieckim po Tykocinie
Na spacer po Tykocinie, słynącym z barokowych zabytków, królewskiego zamku i dziedzictwa polskich Żydów, zaprasza hetman Czarniecki, dawny tykociński starosta, bohater Rzeczpospolitej i „Potopu” Henryka Sienkiewicza.

Każdy z trzech questów będzie dostępny na ulotce (karcie gry) i w aplikacji.

Życzymy powodzenia w drodze po skarby Podlasia i Suwalszczyzny! 

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego 
 

Wspieraj nas
inna kwota
wpłacam