09.02.21

Zimowe questowanie wokół renesansowego pałacu w Makowicach na Dolnym Śląsku

Zimowa aura nie przeszkadza w poznawaniu ciekawych zakątków Polski. Tym razem zapraszamy na Dolny Śląsk do Makowic. Znajduje się tu piękny renesansowy pałac.

Zimowe questowanie wokół renesansowego pałacu w Makowicach na Dolnym Śląsku

Zimowa aura nie przeszkadza w poznawaniu ciekawych zakątków Polski. Tym razem zapraszamy na Dolny Śląsk do Makowic. Znajduje się tu piękny renesansowy pałac, w którym wychował się słynny śląski malarz Wolfgang von Websky. Jego twórczość zalicza się do ekspresyjnego realizmu.
Trasa edukacyjnej gry terenowej przedstawia miejsca w których żył, mieszkał i tworzył.
Czas trwania zabawy:  30 minut.
Quest jest bezpłatny i dostępny również w okresie zimowym.
Trasę edukacyjnej gry można przechodzić na dwa sposoby:

  • z kartą Questu , którą można pobrać samodzielnie z portalu https://questy.org.pl/quest/poznan-zakochanych wydrukować i zabrać ją w teren. Karta zawiera scenariusz gry, czyli wskazówki i zadania do wykonania. Na końcu trasy na uważnych poszukiwaczy czeka skarb questu z tematyczną pieczęcią, którą przybija się na karcie wyprawy potwierdzając ukończenie gry.Uwaga. Fakt przejścia questu należy odnotować w systemie, podając końcowe hasło.
  •  ze smartfonem  posiadającym system Android lub IOS. Wystarczy pobrać bezpłatną ogólnopolską aplikację mobilną Questy Wyprawy Odkrywców, https://questy.org.pl/aplikacja-mobilna, znaleźć quest "Malarskie impresje w Makowicach" i postępować zgodnie z instrukcjami Nie zapomnij naładować smartfon przed wyjściem w teren.
     
Zdjęcia: Ada, Łukasz, Zuzanna Duma