Aplikacja mobilna Questy - Wyprawy Odkrywców

Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 5

Jak korzystać z aplikacji mobilnej?

 

 1. Wyszukaj interesujący Cię quest na mapie lub na liście questów.

 2. Udaj się na początek wybranej trasy. Możesz w tym celu włączyć nawigację (przycisk „NAWIGUJ DO STARTU” w opisie questu), która doprowadzi Cię na miejsce.

 3. Naciśnij przycisk "ROZPOCZNIJ QUEST". Czytaj uważnie wierszowane wskazówki, z których dowiesz się, w którą stronę iść. W kolejnych miejscach natrafisz na zagadki, których rozwiązanie będzie wymagało uważnej obserwacji otoczenia. Za poprawną odpowiedź otrzymujesz punkty.

 4. Kolejne fragmenty questu będziesz mógł wyświetlić, kiedy dojdziesz do wskazanego w treści miejsca (powiadomi Cię o tym wibrowanie telefonu). Wówczas przycisk „DALEJ” stanie się aktywny. Jeśli nie wiesz dokąd iść, skorzystaj z podpowiedzi na mapie. 

 5. Rozwiązując zagadki, odkrywasz kolejne znaki (litery, cyfry) w głównym haśle questu, które jest widoczne na górze (z symbolem kłódki). Po rozwiązaniu wszystkich zagadek otrzymasz wirtualny dyplom ukończenia trasy z Twoim nickiem, tytułem i pieczęcią questu. Możesz go zachować na pamiątkę w swoim urządzeniu, aby pokazać innym. Twój wynik punktowy znajdzie się także w rankingu użytkowników aplikacji.

 6. Jeśli uważnie przeczytasz wskazówki na końcu questu, będziesz mógł także odnaleźć realną skrzynkę ze skarbem (pieczęcią questu, którą możesz przybić sobie na dowód przejścia całej trasy). Jeśli skarbu nikt nie pilnuje, odłóż go koniecznie dokładnie w to samo miejsce, żeby inni odkrywcy także go znaleźli!

 7. Jeśli nie znajdziesz skarbu we wskazanym miejscu lub napotkasz inne problemy na trasie, powiadom nas o tym (dane adresowe znajdziesz w menu w zakładce „Kontakt”).

Aplikacja „Wyprawy Odkrywców” została zrealizowana przez firmę 3Step Sp. z o.o.

Współpracujemy także z innymi firmami specjalizującymi się w tego typu oprogramowaniu (m.in. Amistad Sp. z o.o.).

 

Konto użytkownika:

 

Konto użytkownika założone w aplikacji działa również na portalu. Po zalogowaniu się na stronie www możesz dodatkowo: 

 • dodać do swoich wyników również questy ukończone z ulotką (zobacz w INSTRUKCJI, jak to zrobić),

 • zdobywać ogólnopolską odznakę PTTK Questy Wyprawy Odkrywców,

 • brać udział w konkursach ogłaszanych na portalu www.questy.org.pl,

 • otrzymywać newsletter z aktualnościami dotyczącymi questów (o ile użytkownik wyraził na to zgodę).

 

Pobierz Aplikację