01.08.18

Kronika odkrywania skarbów na questach

Do 15.11.2018 wędruj questami w całej Polsce - odkrywaj ciekawe miejsca, szukaj skarbów, a później opisz, sfotografuj lub sfilmuj swoje przygody!

Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie najlepszych Reporterów Wypraw Odkrywców, tj. osób, które nadeślą najciekawsze relacje (tekstowe, fotograficzne lub filmowe) z questów przebytych w terminie od 23.06.2018 do 15.11.2018.

Quest to gra terenowa – nieznakowana trasa piesza lub rowerowa, którą wędruje się, rozwiązując zagadki zawarte w wierszowanych wskazówkach. Na końcu drogi czeka skarb z pamiątkową pieczęcią. Standardowy czas przebycia questu wynosi od 30 do 90 min.

„Questy – Wyprawy Odkrywców” to ogólnopolska sieć tego typu tras, które są dostępne:

  • w formie plików pdf do samodzielnego wydruku z portalu www.questy.org.pl (ponad 150 aktualnych i sprawdzonych w terenie tras);
  • w bezpłatnej aplikacji mobilnej „Questy – Wyprawy Odkrywców” dostępnej na system Android i iOS (ponad 40 aktualnych i sprawdzonych w terenie tras);
  • w formie ulotek do pobrania w terenie w punktach informacji turystycznej, muzeach, restauracjach, hotelach itp.
  • W konkursie zostaną nagrodzone osoby lub grupy osób (np. rodziny), które do 15.11.2018 nadesłały swoje relacje i otrzymały najwięcej punktów od jury konkursowego. Trasy można przemierzać zarówno z ulotką, jak i z telefonem.

Download files:

Zgoda na wykorzystanie wizerunku Download
Regulamin konkursu Download
Formularz zgłoszeniowy Download
Wspieraj nas
inna kwota
wpłacam