Milanówek - Mały Londyn

Milanówek - Mały Londyn
Historyczny
Pieszy
Całoroczny
1 godzina
3 km
nieznany

ŚREDNIA OCEN: 5.00

Województwo: mazowieckie
Powiat: grodziski
Miejscowość: Milanówek

ŚREDNIA OCEN: 5.00

Podziel się wrażeniami:

Komentarze:

Użytkownik: Ala i Elena
Ocena:
Data wystawienia: 30.05.2021


Użytkownik: cinkowa
Ocena:
Data wystawienia: 11.05.2021
Komentarz: Bardzo dobrze poprowadzony quest. super spacer wśród zieleni


Użytkownik: aczu1
Ocena:
Data wystawienia: 03.05.2021


Użytkownik: Globetrotter's Family :)
Ocena:
Data wystawienia: 07.02.2021
Komentarz: Super gra terenowa, świetny pomysł na odciągnięcie dzieci od elektroniki! Bardzo dziękujemy za tę inicjatywę!!!


Tematyka:
W czasie II wojny światowej Milanówek był jednym z najważniejszych ośrodków dowodzenia i walki z okupantem na terenie Zachodniego Mazowsza. Działały tu liczne organizacje społeczne i polityczne, a po upadku Powstania Warszawskiego Milanówek stał się nieformalną polityczną stolicą Polski. Tu przebywały władze Polski Podziemnej oraz Delegatury Rządu, a miasto zyskało miano „Małego Londynu”.

Gdzie to jest:
Milanówek to miasto - ogród w powiecie grodziskim, ok. 30 km na południowy-zachód od Warszawy, położone na obszarze Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów.

Jak szukać skarbu:
Quest to gra, w którą można grać w dowolnej chwili. Wystarczy uważnie czytać wskazówki i rozwiązywać zagadki, by otrzymać końcowe hasło prowadzące do skarbu - pamiątkowej pieczęci!

Zamień pieczęcie na odznaki:
Ukończyłeś quest? Zaloguj się na swoje konto w serwisie questy.com.pl (rejestracja jest bezpłatna), dodaj quest przebyty z ulotką do swoich wyników, podając jego hasło. Jego pieczęć pojawi się na Twoim koncie. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców! Więcej przeczytasz tutaj

Początek wyprawy:
Quest rozpoczyna się na ul. Herberta 11 (dawna Fiderkiewicza), przy willi „Alfa”. GPS: 52.1251231104178,20.674674172213713

Opiekun questu:
Karolina Likhtarovich, karolina.likhtarovich@gmail.com

 


 


QUEST OSTATNIO UKOŃCZONY: 30.05.2021

QUEST UKOŃCZONY: 23 razy

SŁOWA KLUCZOWE: mazowsze, mazowieckie

Quest jest dostępny w formie

Zaloguj się, żeby pobrać plik pdf

Quest jest bezpłatny, ale musisz się zalogować, aby go pobrać. Jeśli chcesz zobaczyć przykładowe ulotki questów, wejdź na stronę "O Questach"

ZAINSTALUJ APLIKACJĘ