W poszukiwaniu skarbu młynarza

W poszukiwaniu skarbu młynarza
Inny
Pieszy
Całoroczny
35 minut
2,2 km
nieznany
Gmina Polkowice

ŚREDNIA OCEN: 5.00

Województwo: dolnośląskie
Powiat: Polkowicki
Miejscowość: Moskorzyn

ŚREDNIA OCEN: 5.00

Podziel się wrażeniami:

Komentarze:

Użytkownik: slimaki39
Ocena:
Data wystawienia: 02.05.2021
Komentarz: 1 maja 2021 15:15 Plany w sumie były nieco inne, ale wyszło jak wyszło i ruszyłem na wyprawę nieco dalszą (a może i mocno dalszą, bo w końcu wyszło 290km, do tego kilkanaście km piechotą :p), tylko ze starszą córką. Plan podstawowy - questy w gminie Polkowice, a później zobaczymy na ile pozwoli pogoda i ochota ;) Skończyło się na 6 questach, będących równocześnie letterboxami, do tego seria keszy strażackich w Szklarach Dolnych. Wyjazd więc nastawiony bardziej na jakość, a nie na ilość. Questy robiliśmy wszystkie z nową wersją aplikacji, ale papierowe ulotki w razie ewentualnych problemów również mieliśmy przygotowane. Co do samych skrzynek - w niektórych przypadkach niestety widać, że nie każda konstrukcja wygrywa z warunkami atmosferycznymi, ale za pomysły i pierwotne wykonanie wielkie brawa (ale serwis oczywiście wskazany :p) W niektórych miejscach mieliśmy nawet okazję porozmawiać z "lokalsami", a przy jednej nawet pozowaliśmy do zdjęcia ze skrzynką finałową ;) Sporo chodzenia po tym Moskorzynie :) Na finale, gdy pojawiliśmy się przy skarbie, na powitanie usłyszeliśmy "do tych gie-pe-esów przyjechaliście?". W krótkiej rozmowie usłyszeliśmy również opowieść o tym, jak po wojnie młyn został uruchomiony do produkcji prądu na własne potrzeby, gdy wieś nie była jeszcze zelektryfikowana. Z drobiazgów technicznych - przy skarbie młynarza panoszą się mrówki, dla klipsiaków zagrożenie nie stanowią, ale "w rekwizytach" harcują ostro;) Przy okazji wymiana TB. Dzięki za questa


Użytkownik: arturos
Ocena:
Data wystawienia: 14.03.2021
Komentarz: Tyle młynów w jednej wsi. Teraz inaczej ale i tak ciekawy spacerek. Pozdrowienia z pobliskich Polkowic. Dzięki za queścik.


Użytkownik: quails
Ocena:
Data wystawienia: 13.03.2021
Komentarz: Przegonił nas po całej wsi ten quest. Rozmiar skrzyni zaskakuje.


Użytkownik: Andzelika.team
Ocena:
Data wystawienia: 04.03.2021
Komentarz: skarb młynarza odnaleziony :) duuuuży Ci on


Użytkownik: Kasiaw
Ocena:
Data wystawienia: 04.03.2021
Komentarz: taka wioseczka a tyle młynów! wow


Użytkownik: filvlin
Ocena:
Data wystawienia: 20.01.2021
Komentarz: Spacer całkiem fajny. Uważajcie przy świetlicy by nie zmylić drogi do skarbu!


Gdzie to jest?
Moskorzyn znajduje się na zachód od Polkowic. Najlepiej tu dojechać drogą w kierunku Suchej Górnej i przez Kaźmierzów dojeżdża się do Moskorzyna. Quest zaczyna się na parkingu przy kościele w centrum wsi.
 
Tematyka
Wyprawa przedstawi Ci historię Moskorzyna związaną z młynarstwem. Jako jedna z nielicznych, miejscowość ta posiadała przed latami cztery młyny wodne.
 
Jak szukać skarbu?
Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek zawartych w queście. Zebrane cyfry będą niezbędne, aby dostać się do Skarbu Młynarza. Powodzenia.

ZAMIEŃ PIECZĘCIE NA ODZNAKI:
Ukończyłeś quest? Zaloguj się na swoje konto w serwisie www.Questy.org.pl (rejestracja jest bezpłatna), dodaj quest przebyty z ulotką do swoich wyników, podając jego hasło. Jego pieczęć pojawi się na Twoim koncie. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień ogólnopolskiej odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców!
 


QUEST OSTATNIO UKOŃCZONY: 01.05.2021

QUEST UKOŃCZONY: 33 razy

GRUPA QUESTÓW: Gmina Polkowice - zobacz więcej

Quest jest dostępny w formie

Zaloguj się, żeby pobrać plik pdf

Quest jest bezpłatny, ale musisz się zalogować, aby go pobrać. Jeśli chcesz zobaczyć przykładowe ulotki questów, wejdź na stronę "O Questach"

ZAINSTALUJ APLIKACJĘ