Wyprawa po majątku dworskim

Wyprawa po majątku dworskim
Historyczny
Pieszy
Całoroczny
35 minut
1,5 km
nieznany
Gmina Polkowice

ŚREDNIA OCEN: 4.94

Województwo: dolnośląskie
Powiat: Polkowicki
Miejscowość: Kaźmierzów

ŚREDNIA OCEN: 4.94

Podziel się wrażeniami:

Komentarze:

Użytkownik: Prima
Ocena:
Data wystawienia: 17.05.2022
Komentarz: Jedno zgubienie w parku, marsz na orientację i znalezienie dalszej trasy - wszystko w trakcie krótkiego spaceru. I to wszystko w deszczu.


Użytkownik: lukasz11
Ocena:
Data wystawienia: 02.05.2022
Komentarz: Na majówkę postanowiliśmy sprawdzić qustowe trasy wokół naszych Polkowic. Zabawa polecona przez znajomych z Wrocławia, którzy już mają kilkadziesiąt questów na koncie i trzy odznaki PTTK. Ciekawa sprawa, Znamy te wszystkie miejscowoości po których prowadzą gry ale tak jakoś od innej strony. Rewelacyjny spacer. Nasza córka zachwycona!


Użytkownik: AgaAnia
Ocena:
Data wystawienia: 02.05.2022
Komentarz: fajna zabawa w zagadki terenowe.


Użytkownik: nata68
Ocena:
Data wystawienia: 02.05.2022
Komentarz: Skarb znaleziony


Użytkownik: koniara77
Ocena:
Data wystawienia: 10.04.2022
Komentarz: weekendowe questowanie w okolicach Polkowic i Chocianowa. Pozdrawiamy z Wałbrzycha.


Użytkownik: tata tosi
Ocena:
Data wystawienia: 06.02.2022
Komentarz: Dziękujemy za quest. Pozdrawiamy z pobliskiego Lubina.


Użytkownik: kleo1
Ocena:
Data wystawienia: 06.02.2022


Użytkownik: michalek2
Ocena:
Data wystawienia: 20.12.2021


Użytkownik: korso
Ocena:
Data wystawienia: 01.11.2021
Komentarz: Super


Użytkownik: Paulina0720
Ocena:
Data wystawienia: 06.09.2021
Komentarz: Dosyć ciekawy quest. Wieś ma swój urok. Przede wszystkim park i ruiny. Jednak za dużo działo się przy pałacu, który nie robi wrażenia bo jest zaniedbany. Musieliśmy cofać się wracać. Trochę zakręcone. Ale fajny pomysłowy. Dzieci poćwiczyły liczenie :) Mimo wszystko warto. Minus za zaniedbaną kłódkę. Dość długo musiała być nie otwierana i bardzo długo musieliśmy się namęczyć za nim ją otworzyliśmy. Fajnie jakby ktoś o to zadbał.


Użytkownik: nikoninja
Ocena:
Data wystawienia: 05.09.2021


Użytkownik: mika
Ocena:
Data wystawienia: 18.06.2021


Użytkownik: filvlin
Ocena:
Data wystawienia: 04.06.2021
Komentarz: Trochę mnie zakręciło po dębach ale ostatecznie wszystko wyszło ok. Bardzo fajny quest :)


Użytkownik: slimaki39
Ocena:
Data wystawienia: 02.05.2021
Komentarz: 1 maja 2021 14:26 Plany w sumie były nieco inne, ale wyszło jak wyszło i ruszyłem na wyprawę nieco dalszą (a może i mocno dalszą, bo w końcu wyszło 290km, do tego kilkanaście km piechotą :p), tylko ze starszą córką. Plan podstawowy - questy w gminie Polkowice, a później zobaczymy na ile pozwoli pogoda i ochota ;) Skończyło się na 6 questach, będących równocześnie letterboxami, do tego seria keszy strażackich w Szklarach Dolnych. Wyjazd więc nastawiony bardziej na jakość, a nie na ilość. Questy robiliśmy wszystkie z nową wersją aplikacji, ale papierowe ulotki w razie ewentualnych problemów również mieliśmy przygotowane. Co do samych skrzynek - w niektórych przypadkach niestety widać, że nie każda konstrukcja wygrywa z warunkami atmosferycznymi, ale za pomysły i pierwotne wykonanie wielkie brawa (ale serwis oczywiście wskazany :p) W niektórych miejscach mieliśmy nawet okazję porozmawiać z "lokalsami", a przy jednej nawet pozowaliśmy do zdjęcia ze skrzynką finałową ;) Krótki przejazd na kolejne miejsce postoju i ruszamy z kolejnym questem. Po obliczeniach przypałacowych mieliśmy trochę problemu z wyznaczeniem trasy sugerowanej przez opis, ale ostatecznie trafiliśmy tam gdzie trzeba, może nawet skrótem :p Finał fajny (był) ale niestety czas łaskawie się nie obszedł. Mocowanie zamka nie ma się już czego trzymać, bo drewno się rozpada, przy pojemniku wszystko zaczyna żyć własnym życiem. Obecnie bez rękawiczek trudno po niego sięgać ;) Jak pisali poprzednicy - pieczątka sucha, odcisk ledwo widać. Dzięki za questa


Użytkownik: misiekp
Ocena:
Data wystawienia: 01.05.2021


Użytkownik: quails
Ocena:
Data wystawienia: 14.03.2021
Komentarz: Za mało questowiczow na trasie, bo ᖼieżki słabo wydeptane. Bardzo fajne i nietypowe miejsce ukrycia skarbu ale przydałby mu się serwis stolarski włącznie z dolaniem tuszu do pieczątki.


Użytkownik: arturos
Ocena:
Data wystawienia: 14.03.2021
Komentarz: Piękny park i ruiny kaplicy. Miejsce niesamowite. Pozdrowienia z pobliskich Polkowic. Dzięki za queścik.


Gdzie to jest?
Kaźmierzów znajduje się 6 km od Polkowic w kierunku północnym. Wyprawa rozpoczyna się na parkingu, przy świetlicy wiejskiej, usytuowanej przy bocznej drodze, tuż przy zabytkowym parku.
 
Tematyka
Wyprawa prowadzi po majątku dworskim w Kaźmierzowie, przedstawiając jego historię i pokazując najciekawsze zakątki tego niezapomnianego miejsca.
 
Jak szukać skarbu?
Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i wykonywanie zadań. Przyda Ci się umiejętność rachowania i spostrzegawczość. Zebrane cyfry będą niezbędne do odnalezienia miejsca ukrycia skarbu i dostania się do niego. Powodzenia!

ZAMIEŃ PIECZĘCIE NA ODZNAKI:
Ukończyłeś quest? Zaloguj się na swoje konto w serwisie www.Questy.org.pl (rejestracja jest bezpłatna), dodaj quest przebyty z ulotką do swoich wyników, podając jego hasło. Jego pieczęć pojawi się na Twoim koncie. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień ogólnopolskiej odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców!
 


QUEST OSTATNIO UKOŃCZONY: 02.05.2022

QUEST UKOŃCZONY: 75 razy

GRUPA QUESTÓW: Gmina Polkowice - zobacz więcej

Quest jest dostępny w formie

Zaloguj się, żeby pobrać plik pdf

Quest jest bezpłatny, ale musisz się zalogować, aby go pobrać. Jeśli chcesz zobaczyć przykładowe ulotki questów, wejdź na stronę "O Questach"

ZAINSTALUJ APLIKACJĘ