Wspierajnas

 

Formy wspierania programu Questy-Wyprawy Odkrywców
   
comiesięczne wpłaty
na Questy
 
zakupy
z FaniMani
 
1,5% podatku
na Questy

zbiórka na
określony quest
(dostępne okresowo)
Jak to działa? wspierasz questy wybraną przez siebie kwotą poprzez FaniPay lub polecenie zapłaty wspierasz Questy, robiąc zakupy w Internecie przeznaczasz 1,5% swojego podatku w corocznym rozliczeniu PIT wspierasz stworzenie wybranego questu 
Koszt
dla Ciebie
zależy od Ciebie żaden żaden zależy od Ciebie
 
 

 
Wspieraj Questy comiesięczną wpłatą:


Wybierz jedną z poniższych możliwości:

 • Wpłacaj przez FaniPay (bramka płatności jest dostępna poniżej) – wybierz kwotę i zaznacz „miesięcznie”, a wskazana kwota będzie automatycznie pobierana co miesiąc z Twojej karty bankowej poprzez Tpay.com;
 
 
 • Ustaw stałe polecenie zapłaty na swoim rachunku bankowym, podając następujące dane:
  • Fundacja Mapa Pasji
  • Nr konta: 28 1750 0012 0000 0000 3580 1038
  • Tytuł przelewu: darowizna Questy

UWAGA! Wpisując swoje dane, podaj adres e-mail, którego używasz na swoim koncie na portalu / w aplikacji „Questy – Wyprawy Odkrywców”. Będziemy wiedzieli, komu należy się odznaka honorowa!
 

Co zyskasz, wspierając nas co miesiąc kwotą 10, 20 lub 50 złotych?


Jako członek Klubu Questowicza wpłacający min. 10 zł miesięcznie (przelewem, przez FaniPay lub przez darowizny z zakupów FaniMani):
 • Uzyskasz dostęp do nowej, konsultacyjno-strategicznej grupy questowiczów na Facebooku, dzięki czemu zyskasz realny wpływ na dalszy rozwój programu „Questy – Wyprawy Odkrywców” (będziemy konsultować z członkami grupy strategiczne kierunki rozwoju questów, nowe funkcjonalności w aplikacji mobilnej itp.);
 • Na Twoim koncie na stronie www i w aplikacji mobilnej (w tym w rankingu) wyświetli się odznaka honorowa pn. „Skarby zbieram – Questy wspieram” na dany rok;
 • Uzyskasz dostęp do questu specjalnego dostępnego tylko dla Klubowiczów w danym półroczu (o ile został już opublikowany). Regularnie wpłacający Klubowicze będą mieć dostęp do minimum 2 questów specjalnych rocznie.
 • Uzyskasz zniżkę 10% w sklepiku questowym na www.questy.online.
 • Będziesz mieć pierwszeństwo udziału w przypadku imprez dla questowiczów z limitowaną liczbą miejsc
Weryfikacja i przyjęcie lub anulowanie członkostwa w Klubie Questowicza dokonywane jest na koniec każdego miesiąca, począwszy od 31 marca 2023.

Dodatkowo:
 • Jeśli w ciągu całego roku suma Twoich wpłat osiągnie min. 100 zł, otrzymasz na koniec roku pocztą odznakę „Skarby zbieram – Questy wspieram” na dany rok.
 • Kiedy suma Twoich wpłat osiągnie 250 zł, otrzymasz wyjątkowy (niedostępny w sprzedaży ani jako nagroda konkursowa) upominek questowy (np. torbę, kubek – do wyboru) z hasłem „Skarby zbieram – Questy wspieram”; kolejne upominki otrzymasz, gdy Twoje wpłaty osiągną wielokrotność tej kwoty (500, 750, 1000 zł itp.)
 • Będziesz mieć możliwość odliczenia wpłaconych darowizn od podatku dochodowego.
W związku z „rozruchem” programu darczyńców w roku 2022, osoby, które otrzymały odznakę „Skarby zbieram – Questy wspieram 2022” uzyskają członkostwo w Klubie Questowicza wraz ze wszystkimi korzyściami, włącznie z dostępem do questu specjalnego za II półrocze 2022 pt. „Wirtualnymi szlakami z questowymi kobietami” do 31.03.2023. Warunkiem dalszego udziału w Klubie Questowicza są regularne wpłaty.


Skąd mamy środki na tworzenie questów?


Co roku tworzymy dla Was ponad 100 nowych questów w całej Polsce, by nigdy nie zabrakło Wam nowych pomysłów na odkrywanie skarbów. Nasze fundacje (Fundacja Mapa Pasji i Fundacja Calamita) pozyskują na ten cel fundusze z ogólnopolskich i regionalnych programów dotacyjnych, z funduszy unijnych i norweskich, ze środków samorządów regionalnych i lokalnych. Tworzenie questów zlecają nam także ośrodki kultury, biblioteki, Lokalne Grupy Działania, jak również prywatne firmy w ramach realizowanych przez siebie projektów.

Finansują one:

 • warsztaty tworzenia questów,
 • dodanie questów do aplikacji mobilnej i na stronę www,
 • wydruk ulotek questów,
 • stworzenie skarbu questu.
 

Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia?

Questy powstają z reguły w ramach projektów, które mają swój koniec, a my chcielibyśmy, by raz stworzone wyprawy były dla Was dostępne już zawsze dzięki nowoczesnym i atrakcyjnym narzędziom – aplikacji mobilnej i stronie www. Chcemy również, by społeczność questowiczów stale rosła i mogła na nas liczyć.

Potrzebujemy Waszych regularnych wpłat, byśmy mogli:
 • uzupełniać i serwisować skarby questów (niszczone lub kradzione przez osoby postronne, zużywające się przez warunki atmosferyczne itp.),
 • aktualizować questy, które wymagają zmiany z powodu zmian w terenie,
 • dodrukowywać ulotki questów, które zostały zmienione lub których nakład się wyczerpał,
 • zatrudniać osoby, które regularnie odpowiadają na Wasze zapytania, reagują na komentarze, zgłaszane problemy, proszą o pomoc techniczną lub informacyjną itp.
 • aktualizować, rozwijać i utrzymywać narzędzia do questowania - stronę www i aplikację mobilną (opłaty za serwer, usługi programistyczne, nowe funkcjonalności itp.),
 • robić przeglądy questów (sprawdzać aktualność questów i stanu skarbów w terenie,  komunikować się z opiekunami questów itp.),
 • regularnie promować program „Questy – Wyprawy Odkrywców”, dzięki czemu w całej Polsce będzie przybywało zarówno questów, jak i questowiczów.
 

 
Wspieraj Questy za darmo. Rób zakupy z FaniMani:

 

Możesz wspierać Questy poprzez FaniMani.pl, nie ponosząc żadnych kosztów! Wystarczy zainstalować "przypominajkę", która pozwoli Ci podczas zakupów w sieci przekazywać część ich wartości na konto Fundacji Mapa Pasji. Środki tak zebrane, w porozumieniu z Fundacją Calamita, przeznaczamy na ogólnopolski rozwój programu "Questy - Wyprawy Odkrywców". Szczegółowe informacje, jak nas wspierać, robiąc zakupy, znajdziesz TUTAJ.

 

 
Wspieraj Questy za darmo. Przeznacz 1,5% podatku:

 
 


Jeśli chcesz wesprzeć program Questy-Wyprawy Odkrywców, przekazując 1,5% swojego podatku, we właściwych polach rozliczenia podatkowego wpisz numer KRS Fundacji FaniMani oraz - koniecznie! - kod celu szczegółowego (w przeciwnym razie pieniądze nie trafią do nas). Kody te to:

KRS na potrzeby 1,5%: 0000507234
Cel szczegółowy: 24357

Jeśli składasz PIT-28, pamiętaj, że i z tych dochodów można już przeznaczyć 1,5% podatku na wybraną organizację i cel. Warto wspierać polskie fundacje!

Partnerem Akcji jest FaniMani.pl
 

 
Zbiórka na określony quest:

Aktualnie nie ma żadnej zbiórki na quest

 
 

Dziękujemy!