06.11.20

Nowy quest w woj. lubuskim "W poszukiwaniu skarbów Bukowca"

Zapraszamy do miejscowości Bukowiec na edukacyjną grę terenową pt. W poszukiwaniu skarbów Bukowca. Quest poprowadzi Cię zakamarkami malowniczej wsi Bukowiec w woj. lubuskim.

Zapraszamy do miejscowości Bukowiec w Gmina Międzyrzecz na  Edukacyjną Grę Terenową pt. W poszukiwaniu skarbów Bukowca. Quest poprowadzi Cię zakamarkami malowniczej wsi Bukowiec. Zobaczysz ciekawe zakątki związane z historią miejscowości oraz to, co teraz z nich pozostało. Dowiesz się o ważnych wydarzeniach i tajemnicach związanych z tym miejscem.

Twoim zadaniem będzie uważne czytanie wskazówek. Przyda Ci się umiejętność obserwacji i rachowania. Zebrane liczby niezbędne będą do znalezienia skarbu Bukowca! Po ukończeniu questu nie zapomnij zalogować się na swoje konto w serwisie questy.org.pl (rejestracja jest bezpłatna) i dodać przebyty z ulotką quest do swoich wyników, podając jego hasło końcowe.

Bukowiec znajduje się 5 km od Międzyrzecza w woj. lubuskim. Dojechać tu można od strony Międzyrzecza w kierunku południowo-wschodnim na Lutol Suchy. Quest rozpoczyna się przy wiejskiej świetlicy w Bukowcu, w centrum miejscowości.  Czas gry to 35 minut. Quest dostępny będzie przez cały rok jako oferta turystyczno-edukacyjna dla mieszkańców Bukowca, Gminy Międzyrzecz oraz zainteresowanych turystów.

Jak grać? Quest można przejść na dwa sposoby:

  • z kartą  Questu, którą można pobrać samodzielnie z portalu https://questy.org.pl/quest/w-poszukiwaniu-skarbow-bukowca, wydrukować i zabrać ją w teren. Karta zawiera scenariusz gry, czyli wskazówki i zadania do wykonania. Na końcu questu, na uważnych poszukiwaczy, czeka skarb questu z tematyczną pieczęcią, którą przybija się na karcie wyprawy potwierdzając ukończenie gry. Uwaga.Fakt przejścia questu należy odnotować w systemie, podając końcowe hasło.
  • ze smartfonem posiadającym system Android lub IOS. Wystarczy pobrać bezpłatną ogólnopolską aplikację mobilną #QuestyWyprawyOdkrywców, https://questy.org.pl/aplikacja-mobilna, znaleźć quest "W poszukiwaniu skarbów Bukowca" i postępować zgodnie z instrukcjami. Nie zapomnij naładować smartfon przed wyjściem w teren.
Lubisz poznawać ciekawe miejsca? Ruszaj na inne Questy w okolicy i zdobywaj Odznaki PTTK. Już za przejście 5 questów można zdobyć Odznakę Popularną, za 15 questów z min. dwóch województw - Odznakę Brązową, za 50 questów z min. pięciu województw - Odznakę Srebrną, za 100 questów z min. dziesięciu województw - Odznakę Złotą. W woj. lubuskim jest już 10 questowych szlaków a w całej Polsce prawie 500. Jest w czym wybierać!

Wspieraj nas
inna kwota
wpłacam