17.02.22

Zapraszamy na marcowy zjazd w Spale

Uczestnicy poznają powiat tomaszowski i tajniki edukacji medialnej

Zapraszamy na marcowy zjazd w Spale

Spędźcie ostatni weekend marca w wyjątkowym miejscu i atmosferze, ucząc się i bawiąc z całą rodziną / grupą znajomych, poznając tajniki bezpieczeństwa w internecie oraz sekrety powiatu tomaszowskiego, gdzie od jesieni działa 10 nowych questów – edukacyjnych gier terenowych! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po spełnieniu określonych niżej warunków.

 
Ramowy program wydarzenia:

•    Sobota 26.03 do południa: samodzielne wyprawy trasami 10 questów (bezpłatnych, edukacyjnych gier terenowych) na terenie powiatu tomaszowskiego (m.in. w Spale, Inowłodzu, Tomaszowie Mazowieckim, Niebieskich Źródłach, Czerniewicach) z aplikacją mobilną „Questy – Wyprawy Odkrywców” lub kartą wyprawy;
•    Sobota 26.03 po południu (15:00-18:30): konferencja nt. edukacji medialnej rodziców, podsumowująca rezultaty międzynarodowego projektu MeLi (Media Literacy for Parents), w ramach którego powstały bezpłatne narzędzia edukacyjne dla rodziców, którzy chcą zadbać, by ich dzieci korzystały z komputerów i smartfonów w sposób bezpieczny i twórczy;
•    Niedziela 27.03 do południa: okolicznościowa gra terenowa poświęcona edukacji medialnej, poprowadzona trasą questu pt. „Spała władców, prezydentów i atletów”.
 

Dodatkowe atrakcje: 

•    Konkursy questowe z nagrodami dla aktywnych odkrywców skarbów,
•    Okolicznościowe pieczęcie questowe i odznaki,
•    Zajęcia dla dzieci będących pod opieką osób biorących udział w sobotniej konferencji: warsztaty pieczątkarskie i warsztaty kulinarne (ubijanie masła!) + ew. inne,
•    Wieczór integracyjny z atrakcjami w sobotę 26.03.2022, 
•    Objazdowy sklep questowy (możliwość zakupu gadżetów i odznak questowych)

 
Warunki udziału w wydarzeniu:

•    Udział w sobotniej konferencji oraz w niedzielnej grze terenowej jest bezpłatny.
•    Osoby dorosłe i dzieci pow. lat 12 chcące uczestniczyć w wydarzeniach pod dachem (konferencja, warsztaty, noclegi, posiłki) muszą posiadać ważny paszport covidowy lub negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na COVID-19 nie starszy niż 72 godziny.
•    Organizatorzy zapewniają też bezpłatny nocleg dn. 26/27.03.2022, obiad i kolację 26.03.2022 oraz śniadanie 27.03.2022 w ośrodku konferencyjnym w Spale, a także możliwość bezpłatnej kolacji i noclegu dn. 25/26.03.2022 dla każdej osoby dorosłej, która:
  • weźmie udział w sobotniej konferencji nt. edukacji medialnej;
  • do 28 lutego zarejestruje się w aplikacji mobilnej MeLi, zrealizuje min. 10 aktywności dostępnych w aplikacji i wypełni ankietę ewaluacyjną dot. aplikacji dostępną TUTAJ
•    Dodatkowo, Organizatorzy zapewnią wszystkie ww. noclegi i posiłki dla nie więcej niż jednego dziecka osoby dorosłej spełniającej ww. warunki (w trakcie konferencji dziecko może wziąć udział w warsztatach pieczątkarskich, kulinarnych, ew. innych). Osoby, które nie spełniają ww. warunków, mogą skorzystać z noclegów i posiłków w tym samym ośrodku za dopłatą: 
  • osoba dorosła – od obiadu w sobotę do śniadania w niedzielę: 190 zł; od kolacji w piątek do śniadania w niedzielę: 300 zł;
  • dziecko do lat 10: od obiadu w sobotę do śniadania w niedzielę: 165 zł; od kolacji w piątek do śniadania w niedzielę: 255 zł.
Szczegółowe warunki udziału i link do formularza zgłoszeniowego znajdują się w REGULAMINIE.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Osoby, które się nie dostaną, zostaną wpisane na listę rezerwową.
UWAGA! O rezygnacji z udziału w wydarzeniu należy poinformować Organizatorów najpóźniej do 3 dni przed jego rozpoczęciem. Osoby, które nie przyjadą, a nie poinformowały o tym wcześniej, nie będą miały wstępu na żadne kolejne organizowane przez nas wydarzenia!

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Mapa Pasji, we współpracy z Fundacją Calamita. Wydarzenie jest finansowane z Funduszy Europejskich w ramach programu Erasmus+.

W razie pytań, prosimy o kontakt z Pawłem Fickiem pod nr tel. 783 599 157

Pobierz pliki:

Regulamin zjazduPobierz Program zjazduPobierz