Firma zajmuje się produkcją oraz sprzedażą wysokogatunkowego wina musującego pozyskiwanego z ekologicznych surowców lokalnych, metodami opartymi na tradycyjnych recepturach.
Cmentarz z okresu I Wojny Światowej związany z Operacją Łódzką 1914 roku
Cmentarz wojenny z okresu I Wojny Światowej, związany z Operacją Łódzka 1914 roku. Ku pamięci żywym, ku przestrodze! Tu w tym miejscu los dopełnił życie setek ludzi walczących o obcą ziemię.
Cmentarz z okresu I Wojny Światowej w Uroczysku Pustułka
Cmentarz wojenny Pustułka, położony w lesie między Witkowicami a Gałkówkiem, upamiętnia żołnierzy niemieckich i rosyjskich poległych w Operacji Łódzkiej I Wojny Światowej.
Cmentarz Żołnierzy Polskich z okresu II Wojny Światowej
Cmentarz wojenny w Jeżowie, położony przy ul. Wojska Polskiego na niewielkim wzniesieniu, jest miejscem spoczynku 208 polskich żołnierzy poległych w bitwie pod Jeżowem 9 września 1939 roku.
Dolina rzeki Mrogi to malowniczy region wzdłuż rzeki Mrogi, której wody płyną przez lasy, łąki i wąwozy. Idealne miejsce na piesze wędrówki, rowerowe wycieczki czy spływy kajakowe.
Muzealna kolej wąskotorowa nazywana też Koleją Rogowską. Biegnie z Rogowa przez Jeżów do Rawy Mazowieckiej z obiektami szlaku kolejowego, związanego z transportem i obsługą podróżnych.
Nowoczesny i multimedialny obiekt muzealny przedstawiający historię rozwoju miasta Koluszki, ważne wydarzenia z regionu oraz czasowe tematyczne ekspozycje.
Muzeum im. Leokadii Marciniak w Gałkowie Dużym gromadzi – dzięki ofiarności mieszkańców Gałkowa oraz okolicznych wsi - regionalne zbiory etnograficzne, historyczne i militaria.
Muzeum Lasu i Drewna zostało założone z myślą o edukacji ekologicznej i upowszechnianiu wiedzy na temat lasów, drewna i związanych z nimi tradycji oraz przemysłów.
Muzeum Regionalne w Brzezinach gromadzi ponad 5200 eksponatów ilustrujących historię i kulturę regionu, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji krawieckich miasta.
Leśny rezerwat o powierzchni 8,4 ha, mający na celu ochronę fragmentu lasu liściastego o cechach naturalnych, znajdującego się na północno-wschodniej granicy zasięgu buka i jodły.
Ruiny kaplicy są pozostałością po nieistniejącym już pałacu, który był częścią zespołu pałacowo-parkowego. Obiekt, choć w ruinie, przyciąga uwagę swoim urokiem i historycznym kontekstem.
W malowniczym otoczeniu parku w Koluszkach znajduje się tężnia solankowa. W obrębie tężni rozmieszczono ławki i leżaki oraz miejsce na zaparkowanie rowerów.
Zespół klasztorny benedyktynów pochodzi z XVI w. To obiekt historyczny, wiążący się z działalnością benedyktynów. Na początku XX w. do kościoła dobudowano kościół pw. św. Józefa.
Zespół pałacowy w Lisowicach (gmina Koluszki) to klasycystyczny pałac z przełomu XVIII i XIX wieku, otoczony parkiem angielskim ze stawem. Obecnie mieści się tam Dom Pomocy Społecznej.